Darmowe ogłoszenia – czy linki z ogłoszeń wpływają na pozycję strony?

Brak komentarzy

Linki z ogłoszeń to bardzo sposób na pozyskanie naturalnych linków i wzbogacenie swojego profilu linków. Takie ręczne linki wpływają nie tylko na pozycjonowanie strony, ale także zyskujemy reklamę gdyż niektóre serwisy ogłoszeniowe są popularne w Polsce i notują stosunkowo dużo odwiedzin. Sporo serwisów to darmowe ogłoszenia więc linki w nich możemy pozyskać całkowicie za darmo.

Linki z ogłoszeń jak je wykonywać?

Linki z ogłoszeń najlepiej oczywiście wykonywać ręcznie. Na podstawie unikalnych tekstów reklamowych tworzymy prezentację usługi/produktu, najlepiej ze wszystkimi danymi tele-adresowymi, ofertą oraz linkiem do strony lub podstron w ogłoszeniu lub w danych kontaktowych. Pamiętajmy by nasze ogłoszenie z ofertą dodać w odpowiedniej kategorii!  To znaczy, że jeśli sprzedajesz samochody dodajesz do “Motoryzacja -> Samochody osobowe”, jeśli jesteś doradcą kredytowym dodajesz ogłoszenie do działu “Finanse” lub “Kredyty”, udzielasz korepetycji – “Nauka/Edukacja -> Korepetycje”, itp. Serwisy ogłoszeniowe odwiedzają osoby szukający konkretnej usługi lub produktu, więc wchodzą w konkretną kategorię.

 

Ogłoszenia bez linków – czy warto dodawać?

Bardzo dużo serwisów ogłoszeniowych ma zablokowaną możliwość dodania linku w ogłoszeniu w jakiejkolwiek formie. Co wtedy? Czy warto trudzić się i dodawać ogłoszenie w takich serwisach?

W tych największych jak np. olx.pl z pewnością warto. Pamiętajmy, że wtedy link możemy dodać w postaci tekstowej, licząc na to, że użytkownik sobie go wklei w przeglądarkę. Dodatkowo jeśli jesteśmy firmą i zostawimy tam swoje dane kontaktowe, nasz brand będziemy reklamować  lokalnie. Może mieć to pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony na frazy lokalne.

Darmowe serwisy ogłoszeniowe – lista

Poniżej lista kilku ciekawych serwisów ogłoszeniowych, do których warto dodać swoje ogłoszenie. W części z nich można także pozyskać linki z ogłoszeń.

http://olx.pl
http://gumtree.pl
http://hiperogloszenia.pl
http://www.aleczluchow.pl/ogloszenia
http://swietnafirma.pl/
http://www.tustrzelin.pl/
http://www.ogloszenia.wolsztyn24.pl/
http://nowysacz.biz/
http://www.karpaczyk.pl/
http://www.quoka.pl/
http://www.naszeopoczno.pl/ogloszenia/
http://www.nowytarg24.pl/
http://www.otopasaz.pl/
http://www.ehiszpania.com/
http://www.enorwegia.com
http://www.zybel.pl
http://www.najpewniej.pl/
http://www.ogloszenia-warszawa.com/
http://www.bstok.pl
http://www.krakusik.pl/

Ostatnio na naszym blogu

Zobacz wszystkie