Majestic SEO Opinie, co to jest Trust Flow i Citation Flow?

Brak komentarzy

Majestic Seo to przydatne narzędzie do analizy profilu linków dla każdej osoby, która chce skutecznie wypozycjonować swoją stronę.  Zobacz analizę narzędzia, podstawowych wskaźników Citation Flow (CL) i Trust Flow (TF) oraz opinie klientów.

Aby strona internetowa odniosła mniejszy czy większy sukces nie wystarczy zadbać o to by prezentowała się doskonale oraz by zawierała wartościowe dla czytelnika treści. Jedną z najważniejszych spraw jest bowiem jej odpowiednie wypozycjonowanie. Osoby zajmujące się tym na co dzień wiedzą, iż praca ta bywa wymagająca, a pozycjonerzy, którzy chcą się liczyć w branży muszą postawić na ciągłe doszkalanie się. Na szczęście co jakiś czas pojawiają się niezwykle przydatne narzędzia, dzięki którym trud wkładany w pozycjonowanie przynosi lepsze efekty. jEdnym z takich narzędzi jest Majestic SEO.

Co to jest Majestic SEO?

Majestic SEO to aplikacja, która od samego początku swojego istnienia wzbudziła spore zainteresowanie wśród osób zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych. W tym momencie można śmiało stwierdzić, iż jest to najbardziej popularne narzędzie, które służy do przeprowadzenia analizy linków prowadzących do danej strony.

Nie można się jednak dziwić takiej tendencji biorąc pod uwagę fakt, iż aplikacja MajesticSEO jest doskonałym wsparciem działań podjętych w ramach link building. Sama aplikacja to w rzeczywistości zlepek różnych narzędzi, które ułatwiają pracę pozycjonerom dostarczając im pełną analizę linków.

Dlaczego analiza przeprowadzona przy pomocy Majestic SEO jest tak skuteczna?

Chodzi przede wszystkim o fakt, iż uwzględnia ona wiele niezwykle istotnych elementów, takich jak chociażby ilość linków, które są odnośnikami do danego serwisu, ich jakość, ale również jakość domen, na których zostały umieszczone, czy też słowa kluczowe użyte do linkowania. Oprócz tego, z analizy można się dowiedzieć jak wiele linków zostało pozyskanych w konkretnym okresie, ile wynosi ich wskaźnik zaufania oraz poznamy złe źródła linków, które nie zostały zaakceptowane przez algorytm Google.

Opinie o Majestic SEO?

Nasza opinia o Majestic SEO jest jak najbardziej pozytywna, jest to bardzo przydatne narzędzie służoce do podglądu własnego profilu linków czy też np. źródła linków u konkurencji.

Pierwszą z zalet Majestic SEO jest już fakt, iż aplikacja jest stosunkowo prosta w obsłudze i intuicyjna. Dzięki temu, z pewnością zaoszczędzimy sporo czasu, a rezultaty przeprowadzonej analizy zostaną nam przedstawione w jasny i klarowny sposób. Pozostanie jedynie wyciągnąć z niej wnioski i zacząć działać.

Bardzo ważne, dla wszystkich osób korzystających z takiego narzędzia jak Majestic SEO jest to, że posiada ono mocno rozbudowaną bazę, która zawiera zindeksowane adresy URL. Jest ona również niemal nieustannie aktualizowana, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć pewność, iż dostarczane są im wiarygodne informacje.

Dodatkowo, roboty indeksujące Majestic SEO, które tak naprawdę odpowiadają za utrzymanie bazy, indeksują nie tylko sam link czy anchor tekst, ale też jego zaplecze.

Wskaźniki Trust Flow i Citation Flow

Trust Flow jest bardzo ważnym współczynnikiem w aplikacji Majestic SEO, który określa jakość linków. Można zatem uznać, że z jego pomocą stwierdzimy jaki jest poziom zaufania dla danej strony. Im większa jest zatem ilość zaufanych witryn, które linkują do konkretnego adresu zwrotnego, tym wyższy jest wskaźnik Trust Flow.

Przy pomocy współczynnika Citation Flow można natomiast określić ilość linków prowadzących do danej domeny. W związku z tym, wskaźnik ten będzie tym lepszy im większa ilość linków będzie odsyłać do określonego adresu zwrotnego.

Jak te parametry mają się do właściwego pozycjonowania strony? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta – musimy zadbać o to by pomiędzy tymi dwoma współczynnikami panowała jak największa równowaga. Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, iż duża ilość wartościowych linków jest sytuacją idealną. Najgorszym scenariuszem jest natomiast posiadanie sporego zaplecza linków, które jednak pozostawiają wiele do życzenia względem swojej jakości. Dlatego równowaga to w tym przypadku rzecz podstawowa.

Końcowe opinie

Tradycyjnie prosimy o wasze opinie o Majestic Seo. Czy uważacie to narzędzie za przydatne?

Ostatnio na naszym blogu

Zobacz wszystkie