Konkurs msnbetter thangoogle kończy się!

Kończy się konkurs SEO polegający na wypozycjonowaniu frazy msnbetter thangoogle w wyszukiwarce Google. Kto wygra? Wszystko okaże się w sobotę, 1 października, o godzinie 14.00. Tylko czy na pewno msnbetter thangoogle ?? Może jednak nie?

P.S. Wystartowałem zaledwie na 8 dni przed zakończeniem konkursu. Ten tekst powyżej i to P.S. wpisuję 23 września o godz. 12.00. Ciekawe kiedy Google to zaindeksuje :). Linki z właściwym anchorem też nie dawałem do tego momentu. Jestem naprawdę ciekawy mojej pozycji w dniu 1 października. Sprawdzimy, czy sam PR + wiek domeny + parę linków wystarczą do osiągnięcia jakiejś przyzwoitej pozycji…

Dlaczego w 8 dni tak wysoko? Przyjęta przeze mnie strategia na zajęcie dobrego miejsca w tym konkursie była przemyślana i dobrana do wyznaczonego celu: bycia jak najwyżej dokładnie 1 października o godz. 14:00. Wiedziałem, że niektórzy uczestnicy dysponują ogromnym zapleczem linkowym i ogomną ilością punktów w systemach automatycznej wymiany linków. Założyłem, że Google przykłada także sporą uwagę nie tylko do ilości linków, ale ich przyrostowi w czasie. Przyrost w czasie, to inaczej dla tego przypadku, pierwsza pochodna z funkcji f(x).

No i wszystko jasne. Jeśli się nic nie zmieni do godz. 14.00, to konkurs wygra zawodnik Skuzik. GRATULACJE!!! Jest w 2005 roku najlepszy! Moja stronka po 8 dniach walki znalazła się na 2 pozycji. Na trzecim miejscu zawodnik alo26 – również gratuluje wyniku! Pozdrawiam także wszystkich innych uczestników tej zabawy oraz organizatorów konkursu!

Głównym zadaniem było jak najmocniejsze nachylenie wykresu funkcji f2(x) w wyznaczonym dniu, wtedy pochodna f'(x) jest największa. Właściwie największym dylematem był dobór dnia wejścia do konkursu. Przyjąłem, że tydzień wystarczy dla Google, aby “dostrzegł” ten trik :). Oczywiście oprócz wciągnięcia do pracy Linkora, Linkuj i LinkujPRO, dałem trochę dobrze umiejscowionych “zwykłych” linków na kilku moich stronach o PR równym od 2 do 5. Wszystkie linki wrzuciłem do akcji od 23 września.

Uwaga: Ten sposób “pozycjonowania” absolutnie nie nadaje się, do utrzymywania serwisów wysoko przez dłuższy czas, a został użyty wyłącznie do celów tych zawodów. Tak gwałtowny przyrost w czasie linków jest najczęściej dla młodszych domen “śmiertelny” :). Ta domena też pewnie odchoruje trochę te eksperymenty ;). Linki z konkursowym “msnbetter thangoogle” zaraz zdejmuję, więc nie dowiemy się już jak wysoko byłaby ta strona jutro, pojutrze, itd.

Jeszcze raz Wszystkich pozdrawiam!