Marketing w internecie i pozycjonowanie

Wchodząc na te strony po raz pierwszy możesz nie tylko dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy na temat marketingu w internecie lecz również radykalnie zmienić swój sposób widzenia i postrzegania możliwości generowania dużych dochodów przez e-biznes!

Wiadomo, że produkt, cena, promocja i dystrybucja to cztery elementy marketingu. Marketing jest po prostu kluczem do rynkowego sukcesu produktów i usług.

  • Czym jest jednak marketing internetowy ?
  • Czy to jest inny marketing ?
  • Jak najszybciej poznać e-marketing ?
  • Co to jest SEO i pozycjonowanie ?

Działalność marketingowa w Internecie przyjmuje najczęściej różne formy. Może ograniczyć się do zbudowania witryny informującej o produktach i przedsiębiorstwie. Może także objąć takie działania jak badania marketingowe, pomoc techniczna, sprzedaż produktów oraz przede wszystkim działania reklamowe i promocyjne.

My zajmiemy się tutaj tylko najbardziej efektywnymi działaniami promocyjnymi w internecie, tzn. takimi, które przy minimalnym nakładzie pracy, czasu i środków finansowych przyniosą maksymalną korzyść i szybkie osiągnięcie wyznaczonych celów marketingowych, jak np.:

  • pozyskanie nowych klientów,
  • utrzymanie dotychczasowych klientów,
  • wykreowanie lub zmiana wizerunku firmy.

Oczywistym jest, że aby dotrzeć ze swoim przekazem na stronach WWW, musisz skutecznie zachęcić maksymalną ilość interneutów (oczywiście najlepiej z wybranego segmentu docelowego) do wejścia na Twoją stronę, przyciągnięcia ich uwagi, przekazania informacji i w końcu zachęcenia do wykonania działania, jak np. zamówienie oferowanego towaru.

Nie jest tajemnicą, że podstawowym źródłem informacji o witrynie są wyszukiwarki, które w polskich warunkach generują 50-60% ruchu na stronach WWW, dlatego skupimy się m.in. na zagadnieniu skutecznej promocji witryny w wyszukiwarkach.

Gdy już skutecznie wypromujesz swoje strony w wyszukiwarkach internetowych i powiększysz radykalnie oglądalność, czas zająć się przekazem promocyjnym i dlatego poznasz szybki poradnik do perswazyjnych reklam.

Warto jeszcze zająć się mailingiem, jako coraz skuteczniejszym narzędziem przekazu reklamowego. Ponieważ jednak nie warto zostać oskarżonym o spamowanie, poznasz podstawowe zasady jak nie zostać spamerem.

Możesz też poznać naprawdę użyteczne informacje jak skutecznie można zarobić w internecie (uwierz, że umieszczenie na swojej stronie bannera, za który będą Ci płacić 10 gr. gdy ktoś w niego kliknie nie jest skuteczną metodą generowania dużych zarobków). Do generowania naprawdę przyzwoitych zysków może posłużyć program partnerski, który Tobie tu przedstawię.