Już tylko miesiąc do końca konkursu

Pozycjonowanie stron to dla wielu osób niezwiązanych z tą branżą wciąż wielka niewiadoma. Można by nawet stwierdzić, że większość użytkowników korzystających z wyszukiwarek internetowych nie zdaje sobie sprawy z tego, że pozycje kolejnych stron w wynikach wyszukiwania to efekt bardzo ciężkiej i żmudnej pracy. Osoby zajmujące się pozycjonowaniem poświęcają jednak często wiele miesięcy na to aby dana strona pojawiła się jak najbliżej szczytu takiej listy. A organizowane co jakiś czas konkursy SEO dowodzą jedynie, że ludzie zajmujący się takimi działaniami są bardzo wytrwali.

Na czym polegają konkursy SEO?

Tak jak w każdym innym konkursie również i w konkursie pozycjonowania walczy się o nagrodę główną, która jest określana przez organizatora. Przed jakim zadaniem stają zatem jego uczestnicy? Oczywiście muszą oni wykazać się świetnymi umiejętnościami w pozycjonowaniu stron pod określoną frazę kluczową. Wygrywa ta osoba, której strona w dniu zakończenia konkursu o wyznaczonej godzinie zajmie najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania wybranej wyszukiwarki.

Choć wszystko wydaje się być całkowicie jasne, tego typu konkursy wciąż wzbudzają sporo kontrowersji, związanych przede wszystkim z faktem, iż ich uczestnicy często wykorzystują wszystkie dostępne metody aby wskoczyć na jak najwyższą pozycję. A jak wiadomo te nie zawsze są do końca uczciwe. Prawda jest jednak taka, że dzięki konkursom SEO osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron mogą jeszcze skuteczniej rozwijać swoje umiejętności oraz poznawać nowe techniki podnoszenia pozycji stron w wyszukiwarkach.

Konkurs v7ndotcom elursrebmem

Jednym z dobrze znanych w branży przykładów międzynarodowego konkursu pozycjonowania jest ten zorganizowany przez V7N Networks w 2006 roku. Choć jego początki wiążą się z konfliktem pomiędzy V7N a WebGorilla, ostatecznie rywalizacja rozpoczęła się 15 stycznia 2006 roku, a jej zakończenie miało miejsce 15 maja tego samego roku w samo południe czasu pacyficznego. Słowem kluczowym, pod które miały być pozycjonowane strony uczestników konkursu było „v7ndotcom elursrebmem”.

Zwycięska strona musiała pojawić się na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania w Google właśnie w południe 15 maja 2006 roku. Nagroda dla zwycięzcy tego konkursu wynosiła 4 tysiące dolarów, a dodatkowym prezentem był iPod. Bez wątpienia rywalizacja wzbudzała mnóstwo emocji, a osoby w nią zaangażowane poświęcały sporo czasu i energii na to aby w ciągu czterech miesięcy wywindować swoją stronę w wyszukiwarce. Ze względu na pulę nagród oraz ilość uczestników, konkurs ten można bez wahania nazwać jednym z najbardziej popularnych do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *