Koniec qlWeb

Brak komentarzy

Umarł król, a dokładniej, to zabili króla. Ofiarą jest qlWeb, najpopularniejszy skrypt katalogu.

Pozycjonerzy na całym świecie, w tym także w Polsce, niejednokrotnie muszą pokonywać trudności, jakie bezustannie tworzy na drodze do ich sukcesu Google. Zmiany algorytmów i wprowadzanie coraz to nowych zasad powoduje, że osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron muszą być niezwykle elastyczne w swojej pracy, a przy tym również pomysłowe. Jeśli bowiem jakieś praktyki czy też narzędzie zostają zakazane, należy stworzyć nowe, które będą spełniały stawiane warunki, ale jednocześnie będą również skuteczne. A bez wątpienia polscy pozycjonerzy stają się powoli specjalistami w tej dziedzinie.

Czym był qlWeb?

qlWeb przez bardzo długi czas był tak naprawdę najpopularniejszym skryptem katalogów, z którego bardzo chętnie korzystali polscy pozycjonerzy. To w dużej mierze dzięki niemu stworzono niezwykle dużą liczbę farm linków pojawiających się w „Polskiej” części Internetu. Fakt, że treści kolejnych stron były jednak tworzone z myślą o samej wyszukiwarce, a nie o użytkownikach skłonił Google do wprowadzenia pewnych zmian, których skutki były dość bolesne dla polskich pozycjonerów właśnie.

Metaforycznie można by zatem stwierdzić, że qlWeb umarł, co miało niemiłe konsekwencje. Okazało się bowiem, że tak naprawdę 95% katalogów, które opierały swoje działanie na silniku qlWeb, posiada niemalże wszystkie podstrony w wynikach uzupełniających. Cios wymierzony w środowisko pozycjonowania stron w Polsce wydawał się być dość bolesny, jednak luka pozostawiona przez qlWeb wcześniej czy później musiała zostać zapełniona i tak też się stało.

Jeśli nie qlWeb to co?

Konieczność rezygnacji z qlWeb narobiła pozycjonerom sporo kłopotów jednak jak się okazało nie trzeba było długo czekać na jego następcę. I co bardzo ważne nie było konieczności tworzenia zupełnie nowego narzędzia, ale posłużono się czymś dobrze już znanym. WordPress czyli skrypt blogowy funkcjonujący już od pewnego czasu został wykorzystany do nowych celów, związanych właśnie z pozycjonowaniem i co najważniejsze wydawało się, że poradzi sobie doskonale.

W jaki sposób WordPress spełnia swoje zadanie? Przede wszystkim jak się okazuje jest naprawdę dobrym skryptem, z pomocą którego można w krótkim czasie i przede wszystkim dość łatwo tworzyć Presell Pages. Oprócz tego, można go bez jakichkolwiek problemów wykorzystać w niezwykle pomocnym zjawisku jakim są dopalacze SEO. Oczywiście należy pamiętać, że skrypt ten nie został stworzony z myślą o takich zadaniach, dlatego zanim zaczniemy z niego korzystać dobrze jest poszperać w możliwościach jego delikatnej modyfikacji. Dzięki temu bowiem będzie nam służył jeszcze lepiej.

    Ostatnio na naszym blogu

    Zobacz wszystkie
     

    Dodaj swoją opinie